Ege Diş Protez

ŞİRKET KURULUŞU & GELİŞİM

Sektörün Öncüsü

TÜRKİYE’NİN İLK DİŞ PROTEZ LABORATUVARI

1960

ŞİRKET KURULUŞU & GELİŞİM

ŞİRKET KURULUŞU & GELİŞİM

Şirketimizin kurucusu Nevzat PEHLİVAN, 1949 yılında, Diş Protez sektörüne adım atmıştır. Diş hekimi yanında endikasyonların değerlendirilmesi ile başladığı meslek yaşamına, 1953 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nde öğretim üyelerinin yönlendirmeleri ile anatomik diş yapısının değerlendirilmesi akademik deneyimlerde bulunmuştur.

1960Yılında İzmir’ de, Türkiye’ nin ilk Diş Protez Laboratuvarı’ nı açarak ülkemizde laboratuvar devrini başlatmıştır.Toplam Kadro: 2

1968Yılında, araştırma amaçlı ilk yurt dışı gezisinde, ilk kez bir laboratuvar, Almanya’ dan hammadde ithal etmiştir..

1970Total Protez üretimini profesyonelleştirme ile 1971 de İskelet ve Hassas Tutuculu iskelete geçiş yapılmıştır.Toplam Kadro: 11

1973Yılında ise Nevzat Pehlivan, İsviçre’ de Ceramco tarafından Porselen estetiği hakkında akademik eğitim alarak ardından ilk porselen fırın alımını yaparak, Türkiye’ ye ilk porselen tozu ithalatını gerçekleştirmiş Porselen üretimine başlanmıştır. Toplam Kadro: 16

1974Yılında Türkiye’ nin ilk İndiksiyon Döküm Cihazı ithal edilmiş olup, 1976’ da ilk yurtdışı fuar ziyareti gerçekleştirişilmiştir.

Nevzat Pehlivan Yarım asrı geçkin süredir sektördeki çalışmalarıyla, istihdam ettiği kişiler ve meslek sahibi yaptığı sayısız teknisyen ile ülkemize katma değer kazandırmaya devam etmektedir.

GELİŞİM

Şirketimizin ikinci nesil temsilcisi, Genel Müdürü Hakan PEHLİVAN,

1980Yılından itibaren aktif görevler üstlenerek,1985 yılında, Almanya’ da “Dentallabor Kiel” de 6 aylık eğitim görmüş, aynı yıl 2. Şube açma planları projelendirilmiştir.Dental Labor Freze’ nin İzmir’ de 1986 da kurulmasıyla Hakan Pehlivan yönetime girmiştir.Toplam Kadro: 23

1987de Türkiye’ de ilk kez bir diş laboratuvarının fuarda stand açması gerçekleşmiş, yine aynı yıl Enjeksiyon Total Protez imalatına geçilmiştir.

1990Yılında ise İsviçre’ de İvoclar tarafından Porselen Estetiği konusunda akademik eğitim almıştır.

1998Türkiye’de ilk kez “Dental D” sisteminin entegre edildiği yıl olmuştur.Bir yıl sonra ise, daha modern ve profesyonel laboratuvar projeleri değerlendirilerek, yeni bina inşaatına başlanılmıştır. İstanbul şubesi açılarak faaliyetlerine başlamıştır.

1999Yılında lazer cihazı ithal edilmiş olup, Türkiye’ nin ilk Lazer Kaynak kullanan laboratuvarı ünvanı kazanılmış, titanyum döküm cihazı ithal edilerek de, Türkiye’ de ilk titanyum dökümü yapan laboratuvar olunmuştur.

2000Yılında, İzmir’ de Milenyum laboratuvarına geçildiğinde Hakan Pehlivan Genel Müdür seçilmiştir. EN ISO 9002:1998 Kalite Standartı şirket yapısına entegre edilmiştir.Amerika’ da Ceramco tarafından porselen eğitimi almıştır.

2002Yılında, Almanya’ ya ilk protez ihracatı gerçekleştirilmiş olup, Düsseldorfta Alman ortaklı Lojistik firması kurulmuştur ve Ankara şubesi açılmıştır.

2003Yılında, Düsseldorf’ta NP-Dentalvertrieb şubemiz açılarak, İsveç Procera firmasının İzmir Temsilcisi ünvanı ile bilgisayar ortamında el değmeden alimüna oksit alt yapı üretimine ve EN ISO 13485:2003 Kalite Standartına geçilmiştir.

2004Yılında,EN ISO 9001:2000 Kalite Standartına geçilerek, 2006 da, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi alınmış,

2004yılında, EOS lazer sintering ile teknolojik atılım yapılmıştır.Yine aynı yıl, Barkod Sistemi’ ne geçilmiştir.

Hakan PehlivanJaponya Nagoya’ da, Noritake’den Porselen eğitimi almıştır. 40 senedir, eğitimine ve eğitim vermeye devam etmektedir.